מה עדיף: תכשיט מוזמן או תכשיט מותג?

מה עדיף: תכשיט מוזמן או תכשיט מותג?

לעיתים קרובות אני נשאל על ידי לקוחות וחברים ששוקלים לקנות תכשיט יוקרתי, האם עדיף לקנות אותו ממותג תכשיטים בינלאומי מוכר או להזמין אותו מצורף פרטי. התשובה לכך אינה חד משמעית, וברצוני להעיר ולהאיר מספר נקודות בנושא, שיקלו על הלקוחות להחליט:

ככלל, קנית תכשיט ממותג , תהייה ברוב המקרים יקרה בהרבה מקנית תכשיט בחנות תכשיטים רגילה. המותג משקיע כסף רב בפרסום, בפתיחת חנויות ברחובות יוקרתיים, בעיצוב קולקציות תכשיטים חדשות כל שנה, ומעסיק תכשיטנים ברמה גבוהה, ובקרת האיכות על המוצר הסופי קפדנית ביותר. כל ההוצאות האלה, מגולגלות בסופו של דבר אל הצרכן הסופי.

יש לקחת בחשבון כי כל תהליך מיתוג בעולם מתבסס בחלקו הגדול על בנית תדמית של יוקרה. הלקוח שרוכש מותג מכל סוג שהוא, נהנה בין היתר, מעבר לאיכות האובייקטיבית של המוצר, מתועלת תדמיתית וחברתית, כמצליחן. כאחד ש "עשה את זה". חברות המותג מתמחרות גם את התדמית וגם את ההנאה התדמיתית של הלקוח במחיר המוצר, דבר שמעלה אותו עוד יותר.

חברות תכשיטי המותג מייצרות קולקציות אחידות, אשר מתפרסמות בקמפיינים בכל העולם, כך שהלקוח בוחר מתוך מגוון הדגמים הקיים, שאותו מציעה חברת המותג. שמצד אחד נותן ייחודיות עיצובית אך מצד שני מגביל את ההיצע ולא מאפשר ללקוח לעשות שינויים בתכשיט על פי טעמיו. יתרון נוסף בקנית תכשיט מוכן הוא שאפשר לקבל אותו במקום ולא לחכות שייוצר.

קניית תכשיט בהזמנה ממעצב תכשיטים או תכשיטן לעומת זאת, מאפשרת גמישות מלאה ללקוח, לעצב ולהזמין בדיוק את התכשיט שהוא רוצה, להשתמש בסוג החומרים המתאים לו (סוג הזהב, צבע הזהב), לשבץ את סוג היהלומים ואבני החן שבוחר, ואף להחליט על איכותם.

תהליך ההזמנה של תכשיט דומה מאד לעבודה מול ארכיטקט או מעצב כשבונים או משפצים בית. בפגישות האישיות מול מעצב התכשיטים, ייבנה הקונספט הראשוני, על בסיס רצונותיו וטעמיו של הלקוח. מעצב טוב, ייקח בחשבון לא רק את עיצוב התכשיט אלא יתחשב גם במרכיב התקציב אותו מוכן הלקוח להקציב לתכשיט, ויציע ללקוח את הפתרונות האפשריים המיטביים בהתחשב בכלל הנתונים. המעורבות האישית של הלקוח בתהליך העיצוב והייצור, מוסיפה נידבך מאד אישי לתכשיט, ומהניסיון שלי, זו חוויה מעשירה, והלקוחות בדרך כלל שלמים יותר עם התוצאה.

תמיד מומלץ לפני בחירת תכשיטן לפרויקט כזה, לראות תכשיטים שעיצב, לנסות לקבל המלצות מלקוחות, ולקבוע לוח זמנים ברור לביצוע. יש לקחת בחשבון שכל התהליך יכול לקחת מספר שבועות ויש להיערך להזמנה כזו מבחינת לוחות זמנים.

נשמח לייעץ אנא שלח לנו מייל ל info@landisdiam.com או בטלפון 0527780577

שתפו את הפוסט


נגישות